Kedves Vendégünk!
Örömmel üdvözöljük Kiskunfélegyházán, ahol egész évben gazdag programkínálattal, művészeti és kulturális eseményekkel, hagyományőrző rendezvényekkel találkozhat. Ismerje meg városunk színeit, ízeit, hangulatát. Tartson velünk városnéző sétánkon!
Induljunk a város jelképeként emlegetett Városházától, mely szecessziós stílusban épült 1911-ben. A különös színvilág és a stilizált növényi formakincs leginkább a díszterembe lépőket lepi meg. A külső falakon levő magyaros tulipános motívumok, majolikadíszítés a Zsolnay gyár termékei. A városháza a 45 méter magas tornyával a városközpont legszebb épülete.
Első megállónk közvetlen a városháza mellett található a Művelődési Központ műemlék épülete, mely egész évben változatos programokkal várja az érdeklődőket.
Egy rövid séta után eljutunk a Kiskun Múzeumba, ahol különböző kiállításokat és Magyarország egyetlen börtönmúzeumát tekinthetik meg. Itt raboskodott a hajdani betyárvilág rettegett alakjainak egész sora. A múzeum udvarán, azaz az egykori Kiskun Kapitányság udvarán állították fel az eredetileg 1860-ban épült, Pajkos Szabó-féle tornyos szélmalmot, melynek különösen szép faragott kőpadja van.
Következő állomásunk a Móra Ferenc Emlékház. A XX. századi magyar próza klasszikusának szülőházában 1972-ben nyílt a Móra Ferenc életét és munkásságát bemutató múzeum. A XIX. század közepén készült nádtetős épületet 1979-ben felújították és újrarendezték. Első szobájának tablói és személyes tárgyai Móra Ferenc életútját mutatják be. A gyűjtemény anyaga a kiskunfélegyházi Kiskun Múzeum és a szegedi Móra Ferenc Múzeum tulajdona.
Következő látnivaló a barokk stílusú Ótemplom, melyet 1749-ben kezdtek építeni. Köveit a közeli Kővágó-érből hozták. Bár 1753-ban már állt, tornya az építők ügyetlensége folytán 1754-ben ledőlt, s így újjá kellett építeni. Felszentelését 1761-ben végezte el a váci püspök. 1770-től új tornyot építettek, melynek fazsindelyes teteje 1803-ban rézborítást kapott. A templom oltárképe Mária és Erzsébet találkozását örökíti meg, melyet Fazekas Antal festett 1816-ban. A copfstílusú keresztelőkút 1780-ból, a rokokó szószék és mellékoltárok 1763-ból valók. A templom előtti két szobor is figyelemre méltó.
A piactéren tovább sétálva a Hattyúház gyönyörű épületéhez jutunk. Az épület klasszicista kivitelezésére 1819 tavaszán Mayerhoffer János kapott megbízást. Az épületet 1819-20 között építették fel. Petőfi Sándor édesapjának mészárszéke 1824-30-ig működött az épületben. Jelenleg a Petőfi Sándor Városi Könyvtárnak ad helyet.
A Hattyúház az oromzaton lévő hattyút ábrázoló kocsmacégérről kapta a nevét.
A Hattyúházzal szemben található egyik legnagyobb költőnk, Petőfi Sándor szobra. A Köllő Miklós által készített szobor eredetileg Kiskunfélegyháza testvérvárosa, Segesvár főterét díszítette. Az első világháború idején szállították Magyarországra, 1922-ben állították fel Félegyházán. 2013-ban teljesen megújult: új talapzat készült és a szobor is megszépült.
Célállomásunkhoz a Szent János téren keresztül vezet utunk, ahol Nepumuki Szent János Városházára néző szobrával találkozhatunk.
Reméljük városi sétánk felkeltette érdeklődését, és programjaink közt válogatva kellemesen tölti el szabadidejét Kiskunfélegyházán.