Kiskun Múzeum

Cím: 6100 Kiskunfélegyháza, Dr. Holló Lajos u. 9.

Telefon: +36-76/461-468

Telefon/fax: +36-76/462-542

E-mail: kiskunmuzeum@gmail.com

Weboldal: www.kiskunmuzeum.hu

A Kiskun Múzeumot Szalay Gyula a helyi gimnázium sokoldalú tanára javaslatára Kiskunfélegyháza városa alapította 1902-ben. Az egyre gyarapodó gyűjtemények 1942-ben kerültek az egykori Kiskun Kapitányság székházába. A hatalmas barokk épületegyüttes méltó helye, őrzője és bemutatóhelye a város és a Kiskunság múltjának. A főépület és a tömlöc, amely egykor helyet adott a Kiskunság közigazgatási ügyintézésének és ahol a kerület rabjait tartották fogva, 1794-ben nyerte el mai formáját.

a főépületben képzőművészeti, régészeti, történeti, néprajzi állandó kiállítások, időszaki kiállítás és konferenciaterem, valamint a múzeumpedagógiai foglalkozásokra kialakított oktatóterem található. A Kiskun Kapitányság hajdani egyemeletes tömlöce ma börtönmúzeum, Magyarország büntetéstörténeti emlékeit mutatja be. Az egykori börtönudvaron álló népi műemlék szélmalom az ország egyetlen megmaradt alföldi alulhajtós szélmalma, mellette faragott útmenti keresztek láthatók. A múzeumudvar szabadtéri kiállításai közé tartozik az Árpád-kori veremház rekonstrukció, amely a XI-XIII. századi lakóházak világát mutatja be.

Telefon: (+36-76) 562-039