Városháza

Cím: 6100 Kiskunfélegyháza, Kossuth Lajos u. 1.

Telefon: +36-76/562-000

Weblap: www.kiskunfelegyhaza.hu

Akadálymentesített: igen

A kiskunfélegyházi városháza épülete a XX. század elején, 1909-1911 között épült, Vas József tervei alapján. Az épület Lechner Ödön építésznek, a szecesszió nemzetközi rangú magyar képviselőjének egyedi, sajátos díszítőelemeit tükrözi. A homlokzaton Zsolnay majolikadíszítések, tulipános motívumok, magyaros ornamentika található.

Morbitzer Nándor által tervezett háromszintes tornya 45 méter magas, belső toronyrésze és a toronysisak gazdagon díszített, melybe messziről is jól látható toronyórát helyeztek. Az épület homlokzatának csúcsán található a város címere, mely boltíves városkapuban őrt álló kun vitézt ábrázol.

A díszterem motívumaira a szecesszió különös színvilága és a természetet stilizáló formakincs jellemző. Gazdagon díszített falain dr. Holló Lajos és Kossuth Lajos életnagyságú portréi és egy Petőfi Sándor dombormű látható. Nagyméretű félköríves ablakait színes mozaiküveg díszíti. Az oldalbejárat mellett Munkácsy Károly - egykoron városunkban tanult - szobrászművész faragott alkotása áll, rajta Kiskunfélegyháza híres személyeinek, Petőfi Sándor költő, Móra Ferenc író, Holló László festőművész portréival.

Őseink így jellemezték az új városházát: „Tornyosan áll s cifrán, mint a puszta virága.”

Telefon: (+36-76) 562-039