Tourinform Iroda
Publikálta: Webmester  |  Publikáció ideje: 2014. június 5.

2014 novemberétől a Városháza bejárata mellett, az árkádok alatt várja a turistákat és a helyieket a kiskunfélegyházi Tourinform iroda. A megközelítést közúti, valamint információs táblák segítik.

A turisztikai iroda fontos feladatot lát el, hiszen Kiskunfélegyháza és a térség fogadószobája, kirakata, ahol a vendég a környékbeli és országos turisztikai kínálattal egyaránt találkozik. Bemutatja Magyarország, kiemelten Kiskunfélegyháza és térsége turisztikai kínálatát, szálláshelyeit, programjait, rendezvényeit, és népszerűsíti a várható turisztikai fejlesztéseket is.

A kiskunfélegyházi iroda rendszeresen végez turisztikai adatgyűjtést az alábbi településeken: Kiskunfélegyháza, Bugac, Bugacpusztaháza, Fülöpjakab, Gátér, Kunszállás, Móricgát, Petőfiszállás, Pálmonostora, Tiszaalpár, Tiszaug. A gyűjtés célja a térség szolgáltatóinak népszerűsítése, országos megismertetése.

Az iroda szolgáltatásai:

NAPRAKÉSZ TURISZTIKAI INFORMÁCIÓK

INGYENES KIADVÁNYOK TÉRKÉPEK

SZÁLLÁSOK PROGRAMOK

AJÁNDÉKTÁRGYAK

MENETRENDEK

FÉLEGYHÁZA KÁRTYA

JEGYÁRUSÍTÁS HELYI RENDEZVÉNYEKRE

Az iroda működteti Kiskunfélegyháza turisztikai honlapját, a www.felegyhaziturizmus.hu oldalt, valamint saját facebook oldallal rendelkezik – www.facebook.com/tourinformkiskunfelegyhaza – ahol a turisták mindig a legfrissebb információkról, programokról tájékozódhatnak.

Az iroda információs pontot működtet a Kiskun Múzeumban, ahol szezonban szombaton is elérhetőek a városi, valamint a Magyar Turisztikai Ügynökség országos kiadványai.

2021-ben került bevezetésre a „Mesél a város” turisztikai mobil applikáció, amelynek segítségével gazdag információhoz juthat a látogató Félegyháza értékeiről. A QR kódot tartalmazó táblákat a Múzeum Atlasz Guige ingyenes applikációval kell beolvasni és máris tájékozódhatunk lépten-nyomon a neves épületekről, szobrokról, valamint a Zöldváros programban megvalósított parkosításról és a kertekben található növényekről. Így több mint 50 helyszínen mesél a város a mobil telefonunkon keresztül magyar és angol nyelven. Fülhallgató vagy hangosító eszköz csatlakoztatásával a történeteket akár meg is hallgathatjuk.

Látogasson el az irodába, ahol szeretettel várják a városba érkező vendégeket és a helyi érdeklődőket egyaránt!

A Tourinform iroda elérhetőségei:
6100 Kiskunfélegyháza, Kossuth Lajos utca 1.
Web: www.felegyhaziturizmus.hu
Facebook: www.facebook.com/tourinformkiskunfelegyhaza